Kucharz i szef kuchni zawsze się wyróżni

Kucharze i szefowie znanych restauracji niejednokrotnie są ich wizytówkami. Klientela, która słyszała o umiejętnościach danego kucharza, chce go poznać, porozmawiać z nim i z tego też powodu wybiera daną restauracje. Kucharz z kolei obok swoich umiejętności chce też wyróżnić się swoim wyglądem, chce by był on charakterystyczny. Pomaga mu w tym specjalnie dobrany kitel kucharski.

Rodzaje kitli kucharskich

Kitel kucharski to część odzieży pracowników w kuchni. Najczęściej występuje on w białym kolorze, jednak zdarzają się też kitle czarne i kolorowe. Na tym ubraniu bardzo często umieszcza się logo restauracji lub hotelu, flagi narodowe państwa lub inne elementy ozdobne typu:
– guziki,
– paski,
– gwiazdki,
– naszywki.
Biorąc pod uwagę trudne warunki pracy w kuchni, zmienność temperatur przy obróbce produktów kitle kucharskie, jak i inne elementy kucharskiej odzieży, są wykonane z jak najlepszych materiałów. Odzież kuchenna musi być nie tylko wygodna, bezpieczna, funkcjonalna, ale i także bardzo estetyczna.

Odzież kucharska identyfikacją danej restauracji

Bardzo często zdarza się też tak, że dana odzież kucharska czy też kelnerska ma określony fason ściśle charakteryzujący dane miejsce gastronomiczne.
https://horecaservice.pl/event/1171-fartuch-kelnerski-czarny.html